Petrolejová lampa historické lesní sklo 901/1/OPM

Petrolejová lampa ze zeleného skla

Darujte unikátní kousek uměleckého skla z našeho Sklářského studia v Novém Boru! Vyberte dárek podle osobnosti vašich přátel, ať už to jsou milovníci umění, sběratelé nebo jednoduše ti, kteří ocení výjimečnou krásu.

  • ručně vyrobená petrolejová lampa
  • zelené sklo je zdobeno historickým prvkem ve tvaru maliny a optickým dekorem
  • spodní část lampy – zelené lesní sklo průměr 110 mm
  • střední část lampy – mosazný hořák s knotem
  • vrchní část lampy – teplovzdorné sklo
  • výška lampy 360 mm
  • do lampy používejte výhradně český petrolej, který je kvalitní a dobře hoří

Lampu plníme petrolejem, který zajišťuje dokonalé a klidné osvětlení. Při použití našich lamp je důležité nádržku (bazénku) naplnit minimálně z 2/3 a poté vyčkat 2-3 hodiny, aby se knot mohl dostatečně nasáknout. Následně stačí zapálit rovně střižený knot a vysunout jej z hořáku do výšky, kde nekouří a plamínek klidně hoří. Správným nastavením knotu dosáhnete jemného a pro oči příjemného světla.

Návod k používání lampy najdete zde:

Kód 901/1/OPM

2.290,00 

Vyprodáno

EAN: 9999993509984 Katalogové číslo: 4542 Kategorie: ,

Sklářské studio Nový Bor

Vítejte ve Sklářském studiu v Novém Boru u České Lípy, kde vzniká ohromující umění hutně tvarovaného skla s dlouholetou tradicí.

Jsme hrdi na naši bohatou historii, která sahá zpět několik generací. Naše rodinná sklářská tradice začala již před mnoha desítkami let. Od našeho zrodu jsme se věnovali uměleckému sklářství a postupem času jsme získali bezkonkurenční znalosti a dovednosti ve výrobě skla. Naše studio je jedním z nejstarších a nejuznávanějších sklářských studií v regionu. Po mnoho let jsme zkoumali historické techniky a zdokonalovali je, aby naše výrobky zářily autentičností a šarmem středověkého umění. Naše sklářské studio se specializuje na sklo „historizující″, které spojuje kouzlo středověkých technik s moderními tvary užitkového skla. Naše sklo zdobí domovy, interiéry a srdce lidí nejen v České republice, ale po celém světě.

Používání našeho výjimečného skla je nejen o estetickém zážitku, ale také o rozkoši pro vaše smysly. Když vezmete do ruky náš hutně tvarovaný výrobek, okamžitě ucítíte jemnost a hladkost povrchu, které přináší neuvěřitelný pocit pohodlí. Pokud hledáte nejen skvostná umělecká díla, ale i kousek historie, který do vašeho domova přinese krásu minulých dob, pak jste na správném místě.

Darujte unikátní kousek uměleckého skla z našeho Sklářského studia v Novém Boru! Vyberte dárek podle osobnosti vašich přátel, ať už to jsou milovníci umění, sběratelé nebo jednoduše ti, kteří ocení výjimečnou krásu.

Klidný plamen a přirozené světlo z petrolejové lampy bude Vaším společníkem ve chvíli odpočinku a relaxace.

Další informace

Hmotnost 0,72 kg
Rozměry 22 × 22 × 14 cm