Plechová dóza na sypaný čaj Gustav Klimt Polibek

148 

Plechová dóza na sypaný čaj Gustav Klimt Polibek

Dóza na čaj je užitečným a praktickým doplňkem pro každého milovníka čaje. Správně používaná dóza pomáhá udržet kvalitu sypaného čaje po dlouhou dobu, udržuje plné aroma a chuť vaší oblíbené čajové směsi.

  • elegantní dóza s motivem slavných obrazů od Gustava Klimta
  • dóza je opatřena těsnícím víčkem pro dlouhodobé udržení aroma čaje
  • výška dózy 110 mm
  • průměr dózy 90 mm
  • výrobek není vhodný do myčky nádobí a mikrovlnné trouby

Výrobce Carmani®

Jen 1 skladem

Gustav Klimt

Polibek  je patrně nejznámější obraz Gustava Klimta, vrcholné dílo jeho vrcholného období. Obraz o rozměrech 180 cm × 180 cm je vystaven galerii Belvedere ve Vídni. Klimt jej namaloval mezi lety 1907 a 1908. Krátce před tím namaloval tři stropní malby na vídeňské univerzitě, které kvůli erotickému námětu vyvolaly skandál. Obraz Polibek přijala veřejnost i kritika s nadšením a patří mezi nejznámější díla kulturního dědictví.

Jako většina Klimtových děl i Polibek stojí na rozhraní symbolismu a secese. Zlatou barvu Klimt objevil při návštěvě italské Ravenny kde ho fascinovaly byzantské mozaiky v bazilice San Vitalle a v dalších kostelech ze 6.–7. století. Také ho inspirovaly středověké deskové obrazy a knižní iluminace se zlatým pozadím. Spirálovité vzory na šatech ženy na obraze mají snad evokovat pravěké umění.

Další informace

Hmotnost 0,12 kg
Rozměry 9 × 9 × 10,5 cm
EAN: 5907580034140 Katalogové číslo: 4716 Kategorie: , , Štítek: