Sýry a delikatesy U Kamenného sloupu

Sýr neskrývá žádné tajemnství

Máme rádi dobré jídlo a pití. Na rozdíl od ostatních potravin sýr neskrývá žádné tajemství, pokud jde o jeho složení.

Má velmi univerzální použití. Je výborný ke snídani i svačině, dodá chuť i eleganci jídlu, nasytí nečekanou návštěvu, pohostí každého, kdo přijde na večeři nebo jen zpříjemní a ozvláštní klidné posezení se sklenkou dobrého vína.

To, jak bude sýr vypadat a chutnat záleží na tom, jak se o něj bude výrobce starat. Základem je prvotřídní mléko, ideálně od krav, koz nebo ovcí z pastvin. Jsou farmáři, kteří vybírají pouze mléko od zvířat, která se pasou na jaře, kdy kvetou určité druhy bylin a květů a jejich mléko má specifickou vůni a chuť, která se promítne do kvality sýra. Jiní zpracovávají pouze mléko z večerního dojení, které je opět něčím specifické.

Díky pozorování a důrazu na detail je možné vyrábět sýry v mnoha chutích a vůní. Pokud by někdo chtěl ochutnat všechny druhy francouzských sýrů, bude potřebovat celý rok a každý den ochutná jiný. Velmi důležitou fází při výrobě je zrání sýra. Péče během doby zrání závisí na typu sýra. Používané techniky zrání jsou z části vázány tradicí. Sýry zrají ve speciálních sklepích, máčejí se v solných lázních, jejich kůra se kartáčuje, natírá, myje. To vše při přesně dané teplotě a vlhkosti vzduchu.

Sýry se během zrání musí pravidelně obracet, aby se rovnoměrně vyvinula povrchová mikroflóra. Zrát může celá sýrová hmota, nebo zraje sýr zvnějšku dovnitř, což je typické pro měkké sýry s povrchovou plísní.
Svět výroby sýrů je velmi rozmanitý a konzumace dobrého sýra se v českých poměrech teprve usazuje. Naštěstí je i u nás pár nadšenců, kteří vybírají za hranicemi ty nejlepší výrobky a to jsou naši dodavatelé.

Jedinečné alpské zrající sýry si dovážíme sami od jednoho z nejuznávanějších sýrařů v Rakousku. Je to člověk, který má hluboké znalosti ve výrobě i farmářích a jeho výběr je vždy nejlepší.

Jsme nadšenými propagátory kvalitních a jednoduchých produktů. Máme radost, že je stále mnoho výrobců, kteří se soustředí na kvalitu a jednoduchost. Bez nich by naše práce nebyla možná.

Kamenný obchod v Příbrami

Navštivte naši prodejnu a rozmazlete své chuťové pohárky

Adresa

nám. T. G. Masaryka 142,
261 01 Příbram

}

Otevírací doba

pondělí - pátek:
8:00 - 17:30 hod.
sobota: 8:00 - 12:00 hod.

Kontakty a objednávky balíčků

Telefon: +420 318 627 149
Mobil: +420 602 386 162
E-mail: info@kamennysloup.cz