Porcelánová miska na odložení vařečky

317 

Porcelánová miska na odložení vařečky
  • miska z bílého porcelánu na odkládání kuchyňského náčiní při vaření
  • bílý porcelán se vám bude hodit do každé kuchyně
  • výška lopatky 23 mm
  • šířka lopatky 120 mm
  • délka lopatky 295 mm
  • vhodné do myčky nádobí

Výrobce Český porcelán Dubí a.s.

Objevte krásu bílého porcelánu. Je ideální pro různé interiéry, od starobylých po moderní. Doplňky z bílého porcelánu vám usnadní vaření a následný úklid vaší kuchyně. Zkombinujte eleganci s praktičností ve svém domově.

Skladem

Příběh porcelánu

Od mystických začátků v Číně v 7. století př. n. l. se poutavý příběh porcelánu vine šíří časoprostoru. Z původního protoporcelánu vzešla nesmírně cenná a vysoce ceněná krása, která očarovala Evropu.

Do Evropy se dostal porcelán na lodích Marca Pola, který ho přivezl z jeho dobrodružných cest po Asii v roce 1290, čímž zaznamenal první kapitolu tohoto magického příběhu na starém kontinentu. Evropané se snažili tuto vzácnou esenci porcelánu zhmotnit sami, avšak cesta byla plná výzev.

Původní čínský porcelán vzniká z kaolínového jílu, suroviny nedostupné v Evropě. Trvalo desítky let, než evropští keramici našli tu správnou esenci spojující coldický jíl, vápenec a křemičitý písek. Odpovídající teploty pro výpal představovaly další výzvu. Přesto v Itálii ve 15. století zazářil první výrobek evropského porcelánu - Medicejský porcelán.

Lidská touha po dokonalosti vedla k postupným pokrokům. Krok za krokem byla směs pro porcelán zušlechťována, proces jeho výroby zdokonalován. Díky tomu máme dnes k dispozici prvotřídní porcelán, zasahující do našich každodenních chvil.

Není to jen o nápojích a pokrmech. Zážitek z krásně zdobeného porcelánového hrníčku nás oslovuje na duši. Každý šálek kávy, šálku čaje, porcelánový talíř či miska nám přináší radost a estetiku do každodenních rituálů.

Při setkání s krásou porcelánu se stává každá chvíle jedinečnou. Kouzlo porcelánu nás provází v našem každodenním životě.

Další informace

Hmotnost 0,29 kg
Rozměry 29,5 × 18,5 × 4 cm