Kornout pražené solené ořechy Maxi

500 

Směs pražených solených ořechů

Kornout obsahuje

  • arašídy pražené solené Jumbo
  • arašídy v pizza těstíčku
  • mandle pražené solené
  • mandle uzené
  • kešu ořechy pražené solené s barevným pepřem
  • kešu ořechy pražené solené
  • arašídy wasabi červené

Hmotnost obsahu 1024 g

Kornouty vyrábíme i na zakázku podle preferencí zákazníka v množství minimálně 30 kusů. V tomto případě nás prosím kontaktujte.

Složení a obsah alergenů naleznete zde:

Skladem

Ořechy

Termínem ořech se nazývá mnoho různých plodů a semen, které jsou zdrojem výživných látek a oleje, používají se jako potravina nebo surovina při vaření a přípravě jídel. Některé z nich jsou oříškem i z botanického hlediska, u mnoha z nich se však jedná o jiný typ plodu, např. peckovice, nažky atd. Ku příkladu vlašský ořech je plod ořešáku královského, kešu ořech je tržní název pro plody (nažky) ledvinovníku západního, burský ořech je semeno podzemnice olejné, piniový ořech je semeno různých druhů borovice, mandle je jádro pecky plodu. Ořechy se staly nezbytnou součástí našeho jídelníčku ve své nezměněné podobě, nebo prostřednictvím olejů, bez kterého se neobejde žádná kuchařka.

Ořechy jsou řazeny k jedněm z nejstarších potravin vůbec a zmínku o nich najdeme již ve Starém zákoně. Například mandle byly v této době vysoce ceněny a patří mezi jedny z nejdéle pěstovaných ořechů na světě. Podle dochovaných záznamů byli dokonce nalezeny i v hrobce egyptského faraona Tutanchamóna.

Ořechy jsou významným zdrojem mnoha prospěšných látek. Obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Ořechy jsou významným zdrojem minerálů, jako je fosfor, měď, zinek, draslík, mangan a hořčík. Zejména hořčík je pro naše tělo velmi důležitý, protože jeho deficit se může projevit křečemi, bolestmi hlavy, nervozitou a únavou.

Zdroj Wikipedie.org

Další informace

Hmotnost 1,1 kg
Rozměry 38 × 11 × 9,5 cm
EAN: 9999993507027 Katalogové číslo: 1623 Kategorie: ,