Carmani peněženka na zip Klimt Polibek

317,00 

Peněženka na zip Carmani
  • motiv slavného Klimtova obrazu Polibek
  • praktická peněženka na mince, bankovky a doklady
  • omyvatelný povrch
  • uzavírání na zip
  • přihrádky na mince, bankovky, platební karty a doklady
  • šířka  145 mm, výška 100 mm,  hloubka 25 mm

Výrobce Carmani®

Vyprodáno

Gustav Klimt

Polibek  je patrně nejznámější obraz Gustava Klimta, vrcholné dílo jeho vrcholného období. Obraz o rozměrech 180 cm × 180 cm je vystaven galerii Belvedere ve Vídni. Klimt jej namaloval mezi lety 1907 a 1908. Krátce před tím namaloval tři stropní malby na vídeňské univerzitě, které kvůli erotickému námětu vyvolaly skandál. Obraz Polibek přijala veřejnost i kritika s nadšením a patří mezi nejznámější díla kulturního dědictví.

Jako většina Klimtových děl i Polibek stojí na rozhraní symbolismu a secese. Zlatou barvu Klimt objevil při návštěvě italské Ravenny kde ho fascinovaly byzantské mozaiky v bazilice San Vitalle a v dalších kostelech ze 6.–7. století. Také ho inspirovaly středověké deskové obrazy a knižní iluminace se zlatým pozadím. Spirálovité vzory na šatech ženy na obraze mají snad evokovat pravěké umění.

Nabízíme vám nejen funkční peněženku, ale také umělecký klenot. Tato peněženka spojuje praktičnost a krásu do jedinečného celku. S rozmyslem navrženými přihrádkami pro mince, bankovky a důležité doklady se stane spolehlivým společníkem vašich každodenních dobrodružství. Tato peněženka je skutečným malým uměleckým dílem. Zdobí ji výjimečný výjev obrazu Polibek od slavného malíře Gustava Klimta. Tento elegantní motiv dodává peněžence neopakovatelný šmrnc a okouzluje svým estetickým výrazem. Peněženka s uměleckým dotekem je vyjádřením vašeho osobního vkusu i praktičnosti. Udělejte si radost nejen dobře organizovaným prostorem, ale i každým pohledem na umělecký klenot, který vám bude dělat společnost každý den. Získejte svou peněženku a dejte svým drobným každodenním rituálům nový rozměr.

Další informace

Hmotnost 0,14 kg
Rozměry 15,5 × 3,5 × 10,5 cm
EAN: 5907580034577 Katalogové číslo: 4612 Kategorie: , , Štítek: