Amarone della Valpolicella Classico DOCG

1.784 

Amarone Della Valpolicella Classico 2018

  • mohutné červené víno s vyváženými kyselinkami a tříslovinami
  • cuvée z odrůd Corvina 50%, Corvinone 30%, Rondinella 15%, Oseleta 5%
  • pochází z prestižních vinic La Groletta a Conca d’Oro crus v kopcovité zóně Valpolicella Classica
  • hodí se ke zvěřině, červenému masu nebo zralým sýrům, je také ideálním doprovodem pro dlouhé rozhovory
  • teplota podávání 18 ºC
  • alkohol 15% obj.
  • objem láhve 0,75 l

Vybrané hrozny se umístí na tradiční Arele a poté se nechají uležet po dobu minimálně 110 dní ve velké vyhrazené otevřené místnosti, kde ventilační systém zajišťuje zvýšený a konstantní proud vzduchu. Během tohoto období jsou hrozny neustále kontrolovány, aby byly dokonale zdravé, bez plísní.

Jen 1 skladem

EAN: 8004645402108 Katalogové číslo: 4437 Kategorie:

Popis

Amarone della Valpolicella Classico DOCG

K výrobě vína Amarone zaujímá rodina Tommasi tradiční přístup, který upřednostňuje eleganci a vyváženost. Kořeněné, zemité s moka podtóny doplňují přetrvávající buket šťavnatých černých třešní, sušených švestek a sušeného ovoce. Hrozny pocházejí ze dvou nejvybranějších pozemků v regionu Valpolicella Classica. Víno má velmi intenzivní rubínově červenou barvu, nos odhaluje intenzivní a čisté vůně velmi zralé třešně, černé třešně, lesních plodů následované svěžími a lehce kořenitými tóny. V ústech je suché a jemné zároveň, obalující a skvěle vyvážený díky skvělé rovnováze mezi kyselostí a tříslovinami. Celá degustace je ozvláštněna velmi příjemnou tříslovou texturou, která doznívá k závěru s vynikající perzistencí, s lehkými tóny červeného ovoce.

Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Corvina 50%, Corvinone 30%, Rondinella 15%, Oseleta 5%. Ruční sběr a výběr hroznů s následným sušením po dobu cca 3 měsíců na dobře větraném půdě. Fermentace v nerezové oceli po dobu 25 dnů při 25°-30°C. 3 roky zrání v 35 a 65 hl sudech ze slavonského dubu.

Další informace

Hmotnost 1,97 kg
Rozměry 37,5 × 10,5 × 10 cm