Když se plní sen - Vinotéka

Jak to všechno začalo

V roce 1998 jsme získali prostory v historické části města a hledali sortiment, který budeme nabízet. V té době jsme ochutnali poprvé víno, které jsme zakoupili při procházce Prahou. Byl to Ryzlink rýnský PS 1997. Na to, co bylo ukryté v láhvi, nikdy nezapomenu – tolik vůní a chutí… od lipového květu přes vůni čerstvě pokosené trávy. Toho jsem se nemohla nabažit. Bylo rozhodnuto, založíme vinotéku.

Nebylo jednoduché proniknout do tajů vína. Každý vinař tvrdí, že to jeho víno je nejlepší, ale naše zkušenost ukázala, že to tak není. Každá odrůda vinné révy potřebuje jiné podmínky pro pěstování, aby vydala to nejlepší. Víno je plodina, kterou napadají škůdci, a je tedy mnoho způsobů, jak je ošetřit, aby co nejméně úroda trpěla.
Důležitým okamžikem je zpracování hroznů, každý zásah může být buď geniální, co se týče konečného výsledku, nebo naopak fatální a zde hraje důležitou roli zkušenost každého vinaře. Abychom byli schopni všechny důležité standardy zhodnotit a rozpoznat, musíme se neustále vzdělávat. Vybíráme jen ty dodavatele, kteří hospodaří na vlastních vinicích, což je zárukou dobré kvality hroznů, ze kterých je víno vyrobené.

Naším dalším kritériem pro výběr vinaře je, že musí sklízet co nejšetrnějším způsobem, ideálně ručně a používá řízené metody kvašení.

V poslední době je velkým trendem používat specifické kvasinky, které se nacházejí v dané lokalitě pěstování. Vinaři je v laboratořích kultivují na danou odrůdu vín. Takto šlechtěné kvasinky pak dodávají vínu jemné vůně a delikátní chutě, což je pro milovníka vína velice atraktivní.

Mohlo by se zdát, že v současné době je velká konkurence a trh výrobky zaplaven. Je to tak, avšak velmi omezená část si skutečně zaslouží svoji pozornost.

Víno je od počátků považováno za nápoj Bohů, a pokud si dokážeme vybrat to poctivé, tak to platí stále. Víno pijeme pro povzbuzení Ducha, a proto nemůžeme tolerovat jeho nedostatky.
Naším velkým úkolem a neustálou snahou je, abychom vybrali jen to nejlepší.

Neděláme kompromisy.

Kamenný obchod v Příbrami

Navštivte naši prodejnu a rozmazlete své chuťové pohárky

Adresa

nám. T. G. Masaryka 142,
261 01 Příbram

}

Otevírací doba

pondělí - pátek:
8:00 - 17:30 hod.
sobota: 8:00 - 12:00 hod.

Kontakty a objednávky balíčků

Telefon: +420 318 627 149
Mobil: +420 602 386 162
E-mail: info@kamennysloup.cz