prosecco

Oblíbené italské Prosecco nabízí nás obchod Kamenný sloup Příbram. Každé je jedinečné svou chutí, vůní a také oblastí, ve které se vyrábí. Šumivé víno Prosecco je důležitou součástí oblíbených letních nápojů.
Prosecco je italské víno, jehož název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína a je vyráběno výhradně z vinné odrůdy jménem Glera.

Důležité je dbát na ochranu původu označovanou jako D.O.C a právě zde se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli.

Prosecco s ochranou původu DOC se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli Venezia Giulia. Toto víno může pocházet jedině z provincie Treviso regionu Veneto z oblasti mezi městy Conegliano a Valdobbiadene ležícího severně od města Treviso a menší Asolo Prosecco Superiore DOCG, vyráběné poblíž města Asolo.

Čarokrásná kopcovitá krajina s vinicemi okolo měst Conegliano a Valdobbiadene byla v roce 2019 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Šumivé víno je hlavní přísadou koktejlu Bellini a může být levnější náhradou za francouzské Champagne. Je také klíčovou ingrediencí Spritzu, koktejlu oblíbeného na severu Itálie.
Italové si dnes nedovedou bez sklenky šumivého vína představit svůj den. Tak jako si umějí Italové užívat svého života, užívají si i svoje umění vyrábět dobré víno a skvělou kávu.

Zobrazen jediný výsledek