prosecco

V internetovém obchodě nabízíme několik druhů oblíbeného prosecco, každé je jedinečné svou chutí, vůní a také oblastí, ve které se vyrábí. Šumivé víno je důležitou součástí oblíbených letních nápojů.
Prosecco je italské víno, jehož název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína a je vyráběno výhradně z vinné odrůdy jménem Glera.

Důležité je dbát na ochranu původu označovanou jako D.O.C a právě zde se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli.

Prosecco s ochranou původu DOC se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli Venezia Giulia. Toto víno může pocházet jedině z provincie Treviso regionu Veneto z oblasti mezi městy Conegliano a Valdobbiadene ležícího severně od města Treviso a menší Asolo Prosecco Superiore DOCG, vyráběné poblíž města Asolo.

Čarokrásná kopcovitá krajina s vinicemi okolo měst Conegliano a Valdobbiadene byla v roce 2019 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Šumivé víno je hlavní přísadou koktejlu Bellini a může být levnější náhradou za francouzské Champagne. Je také klíčovou ingrediencí Spritzu, koktejlu oblíbeného na severu Itálie.

Zobrazuji všechny 2 výsledky