Zelený sypaný čaj Glorious Harmony

213,00 

Zelený sypaný čaj Glorious Harmony

Složení zelený čaj, jahoda, aroma gravioly, jahody a guavy

Hmotnost 100g

Země původu Srí lanka

Konvička není určena na přípravu čaje, slouží jako obal.

Není skladem

Zelený čaj

Zelený čaj se  vyrábí z lístků čajovníku čínského. Čajovník je stálezelený keř, který může dorůstat až do výšky 15 metrů. Keře na plantážích jsou ovšem udržovány ve výšce přibližně 1 metr, což umožňuje pohodlnější sběr a zvyšuje úrodu.

Rozdíl mezi černým a zeleným čajem je ve způsobu zpracování. Záleží na tom, zda proběhne proces oxidace. Někdy je tento proces nazýván jako fermentace, ovšem z chemického hlediska je tento název nesprávný. Lístky, které se používají na přípravu černého čaje, procházejí oxidací – lístky se nejprve mechanicky naruší a po té se nechá proběhnout proces oxidace. Celé zpracování trvá týden i více. Naopak čajové lístky určené na přípravu zeleného čaje procesem oxidace neprocházejí. Lístky se suší na pánvích nebo napařují a zpracování trvá jeden až dva dny.

Zelený čaj je bohatý na fenoly, vitaminy A, B a E a minerály. Zlepšuje dýchání, odhleňuje, zlepšuje celkovou odolnost imunitního systému, podporuje činnost krevního oběhu, mírní bolesti pohybového aparátu. Má močopudné a detoxikační účinky. Chrání játra a vyrovnává hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, pomáhá při Alzheimerově chorobě.

Další informace

Hmotnost 0,5 kg
Katalogové číslo: 1853 Kategorie: Štítky: ,