Ryzlink rýnský BIO kabinetní víno

229,00 

Vinařství Pavel Binder

Ryzlink rýnský BIO kabinetní víno 2018 suché

Vinařská podoblast Velkopavlovická

Obsah zbytkového cukru 0,8 g/l

Obsah kyselin 6,2 g/l

Obsah alkoholu 11,5 % obj.

Objem lahve 0,75 l

 

 

 

 

 

Ryzlink rýnský z naší bioprodukce zrál 12 měsíců v akátových sudech o obsahu 2 000 litrů a má velice minerální projev tak typický pro ryzlinky.Ve vůni vás okouzlí jemná vůně meruňky a broskve s výrazně živým minerálním koncem. Chuť je svěží a šťavnatá, což umožňuje optimální zralost kyseliny, typicky se projevující u kabinetních vín.

Historie Rodinného vinařství Pavla Bindera sahá do roku 1999. Tento rok je mezníkem, v němž se od tradičního vinařství provozovaného v rodině po desítky let přešlo k profesionálnímu způsobu pěstování hroznů a výroby vína.

V roce 2008 zahájil vinař Pavel Binder na svých vinicích přechodné období z klasického ošetřování vinic na ekologické a v roce 2011 získal již první certifikace na vína vyráběná z ekologicky pěstovaných hroznů.

Důkazem kvality a správně zvolené filozofie výroby vína je řada ocenění z prestižních domácích i mezinárodních výstav. Vynikajícím úspěchem se stalo umístění našeho biomoštu Veltlínské červené rané 2011 v soutěži Biopotravina roku 2011 – vítěz kategorie Nápoje.

 

 

Další informace

Hmotnost 1.2 kg
Kategorie: Štítky: , ,