Ryzlink rýnský BIO kabinetní víno

219,00 

Vinařství Pavel Binder

Ročník: 2018
Přívlastek: kabinetní – suché
Zbytkový cukr: 0,8 g/l
Kyselina: 6,2 g/l
Alkohol: 11,5 % obj.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Jen 1 skladem

Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský z bioprodukce zrál 12 měsíců v akátových sudech o obsahu 2 000 litrů a má velice minerální projev tak typický pro ryzlinky. Ve vůni vás okouzlí jemná vůně meruňky a broskve s výrazně živým minerálním koncem. Chuť je svěží a šťavnatá, což umožňuje optimální zralost kyseliny, typicky se projevující u kabinetních vín. Tento typ Ryzlinku rýnského doporučujeme k delšímu popíjení v kombinaci s dobrě vyzrálým sýrem jako např. francouzský sýr Comté.

Historie Rodinného vinařství Pavla Bindera sahá do roku 1999. Tento rok je mezníkem, v němž se od tradičního vinařství provozovaného v rodině po desítky let přešlo k profesionálnímu způsobu pěstování hroznů a výroby vína.

V roce 2008 zahájil vinař Pavel Binder na svých vinicích přechodné období z klasického ošetřování vinic na ekologické a v roce 2011 získal již první certifikace na vína vyráběná z ekologicky pěstovaných hroznů.

Důkazem kvality a správně zvolené filozofie výroby vína je řada ocenění z prestižních domácích i mezinárodních výstav. Vynikajícím úspěchem se stalo umístění našeho biomoštu Veltlínské červené rané 2011 v soutěži Biopotravina roku 2011 – vítěz kategorie Nápoje.

Další informace

Hmotnost 1,2 kg
Katalogové číslo: 1701 Kategorie: , Štítek: