Prosecco D.O.C. Treviso

325,00 

Prosecco D.O.C. Treviso

Objem láhve 750 ml

Obsah alkoholu 11,5% obj.

Skladem

Prosecco je italské víno, jehož název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína a je vyráběno výhradně z vinné odrůdy jménem Glera. Prosecco s ochranou původu označovanou jako D.O.C se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli.

Prosecco s ochranou původu DOC se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli Venezia Giulia. Prosecco Superiore DOCG se vyrábí ve dvou variantách: Prosecco Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG, které může pocházet jedině z provincie Treviso regionu Veneto z oblasti mezi městy Conegliano a Valdobbiadene ležícího severně od města Treviso a menší Asolo Prosecco Superiore DOCG, vyráběné poblíž města Asolo. 

Čarokrásná kopcovitá krajina s vinicemi okolo měst Conegliano a Valdobbiadene byla v roce 2019 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Prosecco je hlavní přísadou koktejlu Bellini a může být levnější náhradou za francouzské Champagne. Je také klíčovou ingrediencí Spritzu, koktejlu oblíbeného na severu Itálie.

 

 

 

 

Další informace

Hmotnost 1,5 kg
EAN: 9999993503364 Katalogové číslo: 1679 Kategorie: