Pokladnička prasátko Rosie růžová

265,00 

Keramická pokladnička prasátko Rosie 

  • velikost S
  • výška 102 mm
  • šířka 90 mm
  • hloubka 100 mm
  • otvor pro vysypání mincí

Výrobce Pomme Pidou® Belgie

Všechny výrobky Pomme Pidou jsou zcela ručně vyráběná. Každou sezónu se do rodiny přidávají různá zvířata, která předvádějí své trendy oblečení. Díky ručnímu výrobnímu procesu je každá položka jedinečná. Každý kousek je před vypalováním ručně překryt svým krásným vzorem a tak se vzor může mírně posunout doleva, doprava, nahoru nebo dolů. Na některých místech se může vzor jevit jako rozmazaný, což je způsobeno vypalováním v peci a jedná se o přirozený efekt při vypalování obtisků.

Vyprodáno

Keramika

Zrod umění které vzniká z hlíny sahá hluboko do doby před 40 000 lety. Člověk obklopen pouze přírodou si začal všímat vlastností hlíny, běžně se vyskytujícího materiálu a začal ji využívat. Nejstarší hliněná figurka, která byla nalezena je naše dolnověstonická Venuše. Na konci doby kamenné 30 000 - 16 000 let př. n. l. byl znám proces vypalování a první nález připomínající hrnčířskou pec byl objeven na keramickém sídlišti Bylany v Čechách. Keramika se rozvíjela na území velkých říší Mezopotámie, Persie, Egypta, Řecka i Říma.

Techniky výroby keramiky se předávají po celé generace a generace minulých dovedností jsou nepřetržitě ovlivňovány novými poznatky vědy a techniky. Od sošek, které se vyráběly k náboženským účelům se dnes dostáváme k rozsáhlému množství keramických výrobků. Keramika nás obklopuje v domácnosti, sochařství, stavebnictví a elektrotechnice. Keramika dnes slouží lidstvu jako nezbytný prvek v technickém světě, zároveň si zachovala svůj prvotní účel, který byl ryze kulturního a osobního charakteru, a byl určován především lidskou touhou vlastnit něco osobního, do čeho člověk může promítat vlastní touhy.

O Pomme pidou

Ta nejbarevnější zvířata na světě - to je slogan belgické manufaktury, která svými barevnými keramickými kasičkami na peníze a bytovými doplňky prozáří každý domov.

Tvůrci keramických kasiček na mince jsou inspirováni dětským světem. Tyto chvíle jsou navždy spjaté s touhou po vlastním zvířecím mazlíčkovi a s okamžiky čisté radosti, kterou jsme jako děti prožívali ve chvíli, kdy jsme si ho přinesli domů. Nikdo nezapomene na den, kdy nás rodiče vzali do cukrárny a dovolili nám vybrat si něco podle svého. Pomme pidou je zde právě proto, aby nám pomohla znovu prožít ty okamžiky čisté radosti.

Vstupte do barevného světa Pomme pidou a vyberte si svoji kasičku na mince.

Další informace

Hmotnost 0,2 kg
Rozměry 13 × 9 × 11 cm
Katalogové číslo: 1470 Kategorie: ,