Pálava pozdní sběr Bio

229,00 

Vinařství Pavel Binder

Ročník: 2018
Číslo šarže: L15/18
Přívlastek: pozdní sběr – suché
Zbytkový cukr: 4 g/l
Kyselina: 5,4 g/l
Alkohol: 12,5 % obj.
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Není skladem

Pálava

I přes velice teplý a suchý ročník si toto víno zachovalo svou odrůdovou charakteristiku a typičnost, která vás jistě zaujme svojí tropickou a ovocnou chutí a vůní.

Víno je oceněno stříbrnou medailí z výstavy Finger Lakes International Wine Competition 2020 a zlatou medailí z výstavy The Great American Wine and Spirits Comp.2020 v New Yorku.

Toto víno se výborně hodí k masovým paštikám a sýrům. Mimořádný chuťový zážitek poskytne Pálava v kombinaci s dobře vyzrálým francouzským sýrem Comté, Morbiér nebo holandskou goudou Rembrandt a samozřejmě i kouskem kváskového chleba.

Historie Rodinného vinařství Pavla Bindera sahá do roku 1999. Tento rok je mezníkem, v němž se od tradičního vinařství provozovaného v rodině po desítky let přešlo k profesionálnímu způsobu pěstování hroznů a výroby vína. V roce 2008 zahájil vinař Pavel Binder na svých vinicích přechodné období z klasického ošetřování vinic na ekologické a v roce 2011 získal již první certifikace na vína vyráběná z ekologicky pěstovaných hroznů.

Důkazem kvality a správně zvolené filozofie výroby vína je řada ocenění z prestižních domácích i mezinárodních výstav. Vynikajícím úspěchem se stalo umístění našeho biomoštu Veltlínské červené rané 2011 v soutěži Biopotravina roku 2011 – vítěz kategorie Nápoje.

Další informace

Hmotnost 1,2 kg
Katalogové číslo: 1529 Kategorie: , Štítek: