Kornout ořechy Delikates

194,00 

Směs pražených solených ořechů

Kornout obsahuje

  • arašídy pražené solené
  • mandle uzené
  • kešu s barevným pepřem
  • mandle pražené jemně solené
  • Složení: jádra mandlí 96%, směs koření kouřového aroma 2% (E621, sůl, maltrodextrin, E504, aroma – obsahuje alergen: sója, mléko, lepek, celer), rostlinný řepkový olej 1,6%, sůl 0,4%
  • Složení: jádra arašídů 98%, jedlá sůl 2%, řepkový olej
  • Složení: jádra kešu ořechů 92,7% , sůl 2,7%, pepř tříbarevný 2,3% , třtinový keto sirup 2,3% (extrakt z cukrové třtiny 99%, zvlhčující látka glycerol, extrakt z lékořice, sukralóza 0,01%)
  • Složení: mandle pražené loupané, jedlá sůl 2%, řepkový olej

Váha 314 g

Skladem

Ořechy

Termínem ořech se nazývá mnoho různých plodů a semen, které jsou zdrojem výživných látek a oleje, používají se jako potravina nebo surovina při vaření a přípravě jídel. Některé z nich jsou oříškem i z botanického hlediska, u mnoha z nich se však jedná o jiný typ plodu, např. peckovice, nažky atd. Ku příkladu vlašský ořech je plod ořešáku královského, kešu ořech je tržní název pro plody (nažky) ledvinovníku západního, burský ořech je semeno podzemnice olejné, piniový ořech je semeno různých druhů borovice, mandle je jádro pecky plodu. Ořechy se staly nezbytnou součástí našeho jídelníčku ve své nezměněné podobě, nebo prostřednictvím olejů, bez kterého se neobejde žádná kuchařka.

Ořechy jsou řazeny k jedněm z nejstarších potravin vůbec a zmínku o nich najdeme již ve Starém zákoně. Například mandle byly v této době vysoce ceněny a patří mezi jedny z nejdéle pěstovaných ořechů na světě. Podle dochovaných záznamů byli dokonce nalezeny i v hrobce egyptského faraona Tutanchamóna.

Ořechy jsou významným zdrojem mnoha prospěšných látek. Obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Ořechy jsou významným zdrojem minerálů, jako je fosfor, měď, zinek, draslík, mangan a hořčík. Zejména hořčík je pro naše tělo velmi důležitý, protože jeho deficit se může projevit křečemi, bolestmi hlavy, nervozitou a únavou.

Zdroj Wikipedie.org

EAN: 9999993508635 Katalogové číslo: 4333 Kategorie: ,