Kornout mandle Valencia

255,00 

Mandle pražené solené Valencia

  • Složení: jádra mandlí 98%, slunečnicový olej, rozmarýn, tymián, oregano, saturejka, majoránka, bazalka, mořská sůl
  • Alergeny: produkt obsahuje skořápkové plody a může obsahovat podzemnici olejnou (arašídy)

Skladujte v suchu při teplotě nejvýše 22 °C a relativní vlhkosti nejvýše 70 %

Země původu: Španělsko

Váha: 300 g

Skladem

Mandle pražené solené Valencia

Mandle Valencia jsou považovány za nejlepší na světě. Pocházejí ze slunného Španělska a jsou kratší, kulatější, měkčí a sladší než klasické kalifornské mandle. Upražené na slunečnicovém oleji a jemně posypané mořskou solí z nich dělá skutečnou delikatesu. Španělé si potrpí na dobré bylinky a tak není divu, že jsou ochucené rozmarýnem, tymiánem, bazalkou, oreganem, saturejkou a majoránkou.

Mandle patří mezi nutričně nejbohatší ořechy. Hned po kešu mají mandle nejnižší obsah kalorií, a proto bývají doporučovány při redukční dietě. Díky vysokému obsahu vlákniny a bílkovin pomáhají v boji s přejídáním a rychle zaženou pocit hladu, když vás nebo vaše děti honí mlsná. Pokud máte doma sportovce, můžete mu pár mandlí přibalit do tašky na doplnění energie.

Ořechy

Termínem ořech se nazývá mnoho různých plodů a semen, které jsou zdrojem výživných látek a oleje, používají se jako potravina nebo surovina při vaření a přípravě jídel. Některé z nich jsou oříškem i z botanického hlediska, u mnoha z nich se však jedná o jiný typ plodu, např. peckovice, nažky atd. Ku příkladu vlašský ořech je plod ořešáku královského, kešu ořech je tržní název pro plody (nažky) ledvinovníku západního, burský ořech je semeno podzemnice olejné, piniový ořech je semeno různých druhů borovice, mandle je jádro pecky plodu. Ořechy se staly nezbytnou součástí našeho jídelníčku ve své nezměněné podobě, nebo prostřednictvím olejů, bez kterého se neobejde žádná kuchařka.

Ořechy jsou řazeny k jedněm z nejstarších potravin vůbec a zmínku o nich najdeme již ve Starém zákoně. Například mandle byly v této době vysoce ceněny a patří mezi jedny z nejdéle pěstovaných ořechů na světě. Podle dochovaných záznamů byli dokonce nalezeny i v hrobce egyptského faraona Tutanchamóna.

Ořechy jsou významným zdrojem mnoha prospěšných látek. Obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Ořechy jsou významným zdrojem minerálů, jako je fosfor, měď, zinek, draslík, mangan a hořčík. Zejména hořčík je pro naše tělo velmi důležitý, protože jeho deficit se může projevit křečemi, bolestmi hlavy, nervozitou a únavou.

Zdroj Wikipedie.org

EAN: 9315121783864 Katalogové číslo: 3066 Kategorie: ,