Káva Kolumbie bez kofeinu v dóze – mletá

246,00 

Káva Kolumbie bez kofeinu v dóze
 Varianty zrnková a mletá

Země původu:  Kolumbie

Složení: 100% káva arabica

Hmotnost: 200 g

Skladem

Káva Kolumbie bez kofeinu v dóze má lahodnou chuť a plnost s výraznou vůní po ovoci. Neobsahuje žádný kofein.

Zrnková káva v dóze je čerstvě pražená, nedávno ještě byla na plantáži. Mletá káva je čerstvá pár hodin před tím, než ji dostanete do rukou.

Káva v dóze je vhodným dárkem s variantou zrnkové nebo mleté kávy. Praktická dóza s kávou, je použitelná i na jiné věci po řádném umytí. Dobrý jako doplněk do Vaší domácnosti. Navíc, každá dóza na kávu má svůj jedinečný text a informace. Doplňte si znalosti o kávě a mnoha zemí z celého světa.

Správně uskladněná káva si dokáže dlouho udržet dobrou kvalitu. Kvalitou myslíme její výraznou chuť i aroma. Uchovávejte si svou kávu v našich dózách, abyste si jí mohli vychutnat i delší dobu po koupě, Naše dózy jsou k tomu přímo stvořené a navíc mají pěkné obrázky se zajímavostmi.

Doporučená příprava kávy

  • Na 1 šálek (200ml) použijte
  • 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g)
  • zalijte vroucí vodou

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

Káva arabica bez kofeinu

Bezkofeinová káva je káva, která neobsahuje kofein, anebo pouze jeho nepatrné množství, proto si ji mohou v klidu dopřát i ti, kterým je konzumace klasické kávy (s kofeinem) ze zdravotních důvodů zapovězena. Pokud Vás tedy trápí vysoký krevní tlak, či Vás zlobí srdíčko a hledáte kvalitní kávu typu Arabica bez kofeinu, pak jste na správné adrese !

Výroba bezkofeinové kávy

Káva bez kofeinu se pěstuje úplně stejně jako káva s obsahem kofeinu, zcela totožné je i zpracování zrn. Jediný rozdíl je skutečně pouze v tom, že bezkofeinová káva prochází procesem vyluhování kofeinu. My k tomu používáme výhradně švýcarskou, tzv. "mokrou" metodu, která spočívá ve využití teplé vody a páry. Přesný postup vypadá následovně: Zelené kávové zrno je proplachováno vyhřívanou vodou. Po otevření póru zrna se kofein vyloučí do vodní lázně. Následně se zmiňovaný roztok prožene přes filtr z aktivního uhlí, který zachytí veškerý vyloučený kofein. Zelená zrna jsou vrácena do přefiltrovaného roztoku – bezkofeinové lázně, aby absorbovala zpět ostatní vyloučené látky kromě kofeinu. Po ukončení celého procesu se kávová zrna usuší a jsou připravena k pražení.

Další informace

Hmotnost 0,37 kg
Katalogové číslo: 1388 Kategorie: Štítek: