Dárkový balíček Prosecco Diamante

1.098,00 

Dárkový balíček Prosecco Diamante

Balíček obsahuje

  • Prosecco Diamante
  • mletá italská káva Espresso
  • jahodový čaj
  • kornout s ořechy mandle natural

Není skladem

Prosecco

Prosecco je italské víno, jehož název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína a je vyráběno výhradně z vinné odrůdy jménem Glera. Prosecco s ochranou původu označovanou jako D.O.C se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli.

Prosecco s ochranou původu DOC se vyrábí v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli Venezia Giulia. Prosecco Superiore DOCG se vyrábí ve dvou variantách: Prosecco Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG, které může pocházet jedině z provincie Treviso regionu Veneto z oblasti mezi městy Conegliano a Valdobbiadene ležícího severně od města Treviso a menší Asolo Prosecco Superiore DOCG, vyráběné poblíž města Asolo. 

Čarokrásná kopcovitá krajina s vinicemi okolo měst Conegliano a Valdobbiadene byla v roce 2019 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Prosecco je hlavní přísadou koktejlu Bellini a může být levnější náhradou za francouzské Champagne. Je také klíčovou ingrediencí Spritzu, koktejlu oblíbeného na severu Itálie.

Ovocný čaj

Ovocný čaj neobsahuje kofein a proto ho lze konzumovat kdykoli během dne. Ovocné čaje dobře zaženou žízeň, jsou oblíbené jak teplé pro zahřátí s plátem citrónu, nebo v letních měsících pro osvěžení. Můžeme je ochutit čerstvou mátou, lístky meduňky, květy levandule, citrónovými plátky, čerstvými i mraženými jahodami. Ovocný čaj je vhodný pro všechny věkové kategorie, obsahuje řadu vitamínů, minerálních látek a má tak pozitivní vliv na trávení, podporuje imunitu a funkci cévní soustavy.

Další informace

Hmotnost 3 kg
Katalogové číslo: 1208 Kategorie: Štítky: ,