Cuvée Premium

249,00 

Vinařství Pavel Binder

Ročník: 2018
Číslo šarže: L10/18
Přívlastek: kabinetní – suché
Zbytkový cukr: 1,6 g/l
Kyselina: 4,9 g/l
Alkohol: 11,5 % obj.
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická

 

 

Skladem

Netradiční kupáž z odrůd Veltlínské zelené a Sauvignon v poměru 70:30, se vinař Pavel Binder rozhodl zahrnout do své nabídky před osmi lety. Netrvalo dlouho a z Cuvée Premium se stalo jedno z nejprodávanějších vín. Výběr odrůd pro toto víno byl zvolen po dlouhém zkoušení, až byl objeven ten správný poměr, kdy se obě odrůdy doplňují a podporují. Výsledkem je svěží víno s jemnou a vyzrálou kyselinou, ve vůní dominuje vůně angreštu a díky nadprůměrně teplému ročníku je se víno chlubí nazlátlou barvou.
O vinařství 
Historie Rodinného vinařství Pavla Bindera sahá do roku 1999. Tento rok je mezníkem, v němž se od tradičního vinařství provozovaného v rodině po desítky let přešlo k profesionálnímu způsobu pěstování hroznů a výroby vína.V roce 2008 zahájil vinař Pavel Binder na svých vinicích přechodné období z klasického ošetřování vinic na ekologické a v roce 2011 získal již první certifikace na vína vyráběná z ekologicky pěstovaných hroznů.
Důkazem kvality a správně zvolené filozofie výroby vína je řada ocenění z prestižních domácích i mezinárodních výstav. Vynikajícím úspěchem se stalo umístění našeho biomoštu Veltlínské červené rané 2011 v soutěži Biopotravina roku 2011 – vítěz kategorie Nápoje.

Další informace

Hmotnost 1,2 kg
Katalogové číslo: 1026 Kategorie: Štítek: