Chutney s mangem a zázvorem

67,00 

Chutney s mangem a zázvorem

Hmotnost: 150 g

Náš tip: skvěle doplní vyzrálý sýr Gouda Rembrant s vysráženým kaseinem, který lehce křupe jako krystalky soli.

 

Chutney se natrvalo usadilo v české gastronomii. Tato skvělá pochoutka dnes neodmyslitelně patří k uzeninám, sýrům, různým úpravám masa a zeleniny. Chutney s mangem a zázvorem je nejoblíbenější k různým druhům sýra.

Chutney, česky čatní nebo také čatný je zvýrazňující omáčka. Čatní se podává především k masu, většinou stačí lžička nebo dvě. Často se přirovnává k salse z latinské kuchyně, nebo omáčkám z evropské kuchyně. Originální chutney z Indie bylo vyráběno z čerstvého ovoce a koření. Během koloniální éry Britové přivezli chutney na svůj ostrov a odtamtud se chutney rozšířilo i do ostatních britských kolonií včetně jižní Afriky a karibských ostrovů. Během této dlouhé cesty nezůstal základní koncept tohoto pokrmu nezměněn. Britové přijali za své mangové chutney a na originální receptury docela zapomněli. Britské mangové chutney se často označuje názvem čatní Majora Greye. Major Grey byl pravděpodobně mýtický koloniální oficír, který miloval čatní. Dnešní komerčně vyráběná čatní jsou v Británii stále velmi populární. Obvykle je čatní vyráběno z manga, jablek, hrušek. Podle původního receptu se však chutney připravuje tak, že se ovoce, cibule a hrozinky zvolna vaří s hnědým cukrem, octem a kořením po dobu nejméně dvou hodin.

Nizozemská firma Didden se specializuje na výrobu ovocných konfitů k sýrům, zeleninových, majonézových a barbecue omáček téměř celé století.  S jistou samozřejmostí je pro firmu Didden kladen důraz na kvalitní suroviny a šetrný způsob zpracování. Ovoce a zeleninu pro své výrobky firma získává od smluvních malopěstitelů a díky tomu je schopna zajistit prvotřídní suroviny pro vlastní výrobu. Důležitým faktorem je i skutečnost, že poskytuje práci a obživu mnoha malým farmářům. Díky skvělému týmu špičkových degustátorů jsou výrobky firmy Didden chuťové velmi neotřelé, vyvážené a vyhledávané gurmány z celého světa.

 

Další informace

Hmotnost 0.3 kg