Černý sypaný čaj Royal Kenya

123,00 

Černý sypaný čaj Royal Kenya

Složení: černý čaj

Hmotnost: 50 g

Plnou, lehce pikantní chuť tohoto čaje, kterou dokreslují tóny citrusů, si prostě zamilujete, obzvlášť, pokud si do svého šálku s čajem přidáte pár kapek smetany.

 

Afrika je proslulá nejen kávou, ale také čajem. Krom Keni, která dodává na trh zhruba 15% světové produkce čaje, je významným producentem také Etiopie se svými tradičně zpracovávanými organickými čaji. Černé čaje zaujmou silnou kořeněnou chutí. Černý čaj je v Africe součástí povzbudivého nápoje Spris, který vás zaručeně probere. Jedná se o malé espresso s čajem v poměru 50:50.

Keňa je východoafrický přímořský stát u indického oceánu. Sousedí s Ugandou, Etiopií, Súdánem, a Tanzanií. První čajové keříky byly v této bývalé britské kolonii vysazeny kolem roku 1903. Sazeničkám dovezeným z Assámu se velice dařilo.

Dnes se tu černý čaj pěstuje na malých rodinných plantážích o celkové rozloze dvě stě dvacet tisíc akrů. Vzhledem k úrodné sopečné půdě v horách kolem Mt. Kenya a tropickému podnebí s mnoha dešti je možné čaj sklízet celoročně. Statistické údaje praví, že Keňa každý rok vyrobí kolem dvě stě padesáti až dvé stě devadesáti tisíc tun čaje, a tím si zajišťuje třetí až čtvrté místo na světě.

V ekonomice Keni zaujímá vývoz čaje důležité místo. Většina produkce se zpracovává metodou CTC, anebo se míchá do různých směsí, proto ho lze v obchodech málokdy objevit sypaný. Čajové keře rostou v nadmořské výšce 1980 m i výše. Za nejlepší sklizně jsou považovány sklizně červnové a červencové.

Další informace

Hmotnost 0.05 kg
Katalogové číslo: RH03005 Kategorie: Štítek: