Černý čaj Royal Miss Grey

69,00 

Černý porcovaný čaj s příchutí. 

Složení: Černý čaj, příchuť bergamotu a vanilky, pomerančová kůra, lístky slunečnice.

Země původu: Rusko

Hmotnost: 34 g (20 sáčku)

Příprava: 1 sáček na 300ml šálek, zalít 100°C vodou, louhovat 3-5 minut. Pro vytvoření ledového nápoje po vylouhování čaj zchlaďte v lednici nebo přidejte kostky ledu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Černý čaj se  vyrábí z lístků čajovníku čínského. Čajovník je stálezelený keř, který může dorůstat až do výšky 15 metrů. Keře na plantážích jsou ovšem udržovány ve výšce přibližně 1 metr, což umožňuje pohodlnější sběr a zvyšuje úrodu.

Rozdíl mezi černým a zeleným čajem je ve způsobu zpracování. Záleží na tom, zda proběhne proces oxidace. Někdy je tento proces nazýván jako fermentace, ovšem z chemického hlediska je tento název nesprávný. Lístky, které se používají na přípravu černého čaje, procházejí oxidací – lístky se nejprve mechanicky naruší a po té se nechá proběhnout proces oxidace. Celé zpracování trvá týden i více. Naopak čajové lístky určené na přípravu zeleného čaje procesem oxidace neprocházejí. Lístky se suší na pánvích nebo napařují a zpracování trvá jeden až dva dny.

Čaje se obohacují přírodními ingrediencemi a tím se stávají chuťově atraktivnějšími a zvyšuje se spektrum jejich prospěšnosti na zdraví.

Bergamot (Citrus bergamia) je stálezelený, listnatý strom, kříženec pomerančovníku a citroníku. Pochází původně z Asie.  Citrus bergamia dorůstá do výšky 5m, vyznačuje se kulatou korunou, je trnitý. Kvete v březnu až červnu jemnými bílými kvítky. Dává bledě žluté plody, velikostně i tvarem podobné pomerančům. Bergamot stimuluje vylučování hormonů štěstí dopaminu a seratoninu, proto jsou čaje s ním tak oblíbené.

Vanilka pravá je popínavá teplomilná orchidej z čeledi vstavačovitých. V současné době se vanilka vyváží z Mexika, Réunionu, Madagaskaru, Indonésie a Tahiti. Vanilka má příznivý vliv v případě zánětů, povzbuzuje při únavě a vyčerpání, zklidňuje nervovou soustavu, ovlivňuje mozkovou činnost, dobře působí při horečce. Vanilka pravá posiluje imunitní systém, urychluje funkci srdce, snižuje vysoký krevní tlak, zprůchodňuje cévy, působí při pocitu studených nohou, je výborným antioxidantem, brání vzniku rakoviny a podporuje trávení.

Květy slunečnice mají zklidňující, zjemňující, vyhlazující a protizánětlivé účinky.  K léčivým účelům se používají také samotná semena a okvětní lístky slunečnice, které se používají do čajových směsí pro snížení horečky a pocení. Čaj podporuje také trávení a stimuluje činnost jater.

 

Další informace

Hmotnost 0.1 kg
Katalogové číslo: 1072 Kategorie: