Černý čaj Royal Darjeeling

123,00 

Černý sypaný čaj

Složení:  Černý čaj 

Země původu: Rusko

Hmotnost: 50 g

 

 

 

 

 

 

 

Není skladem

Darjeelingy platí za krále mezi čaji. Jejich nevtíravou, muškátovou chuť a nádhernou vůni má na svědomí jedinečná kombinace chladného, mlhavého podnebí, nadmořské výšky, srážek, terénu a  kvalita půdy a ovzduší v Dárdžiling, které leží v  Západním Bengálsku ve východní Indii.

Většina zdejších čajovníkových keřů se pěstuje z čínských semen, čínských hybridů nebo křížených ásámských čajových keřů. Čínský čajovník je odolnější vůči chladu a roste na výše položených plantážích severní části Dárdžilingu. Některým keřům se daří i na svazích ležících ve výšce nad 1830 m n. m. Množství srážek v nižších polohách na jihu zase vyhovuje čajovníku ásámskému. Sto dvě dárdžilingské zahrady produkují přibližně 16 534 tuny čaje ročně. Sběračky (výhradně ženy) začínají otrhávat lístky brzy ráno a někdy se musí šplhat po terasovitých úbočích stoupajících vzhůru v úhlu 45°.

Černý čaj je na přípravu jeden z nejjednodušších. Pokud chceme aby nás čaj povzbudil, budeme nálev louhovat dvě až tři minuty, při působení na zažívání pět minut. Záleží na druhu a chuti čaje, které chcete docílit. Z černých čajů se připravuje jeden nálev, čaj poté ztrácí svoji výraznou chuť. Výjimku tvoří čínské čaje  a čaje Pu-Erh, ze kterých lze připravit více nálevů.

 

Další informace

Hmotnost 0,2 kg
Katalogové číslo: 1068 Kategorie: