Čaj English Tea Shop Chocolate Rooibos & Vanilla

89,00 

Organický bylinkový čaj s rooibosem, kakaem a vanilkovými lusky.

English Tea Shop je mistrem v míchání čajových směsí. Všechny ingredience v čaji se svými účinky vzájemně podporují a jejich pravidelná konzumace má tak jemný a prospěšný účinek na organismus.

Složení: rooibos bio (88.5%), kousky kakaa bio (6%), přírodní příchuť (5%), vanilkové lusky bio (0.5%)

Lahodný čaj plný chuti rooibosu z Jižní Afriky, doplněného sladkou vanilkou a bohatým kakaem.

Hmotnost:  30 g

Příprava: 1 sáček na 300ml šálek, zalít 100°C vodou, louhovat 3-5 minut. Pro vytvoření ledového nápoje po vylouhování čaj zchlaďte v lednici nebo přidejte kostky ledu.

 

 

 

 

 

 

Není skladem

Čajová značka English Tee Shop je jednou z mála bio certifikovaných čajů na trhu, které jsou prodávány za přiměřenou cenu vzhledem k jejich kvalitě a certifikaci. Záruka certifikace Bio a Fairtrade je pro zákazníky velmi důležitá, svědčí o jednoznačné kvalitě čaje za přiměřenou cenu a zároveň potvrzuje, že farmáři, kteří čaj pěstují dostávají dobře zaplaceno, nezatěžují půdu škodlivými chemickými hnojivy, nezanechávají za sebou v podstatě žádné uhlíkové emise a tím značným dílem přispívají k udržitelnému rozvoji své oblasti.

Čajoví someliéři English Tee Shop pracují s velkou péčí na tom, aby jste si vychutnali dlouhou řadu dodávaných produktů od základního English Breakfast až po velké množství bylinkových směsí, tak, aby pro vás byla jejich konzumace skutečným požitkem.

Cílem společnosti English Tea Shop je, starat se zodpovědně o své pracovníky a pomáhat jim v jejich dalším růstu. Proto na Sri Lance zbudovali vlastní akademii pro školení a rozvoj lidí s nabídkou kurzů v práci s počítačem, manažerských dovedností ale i procvičování ve znalosti angličtiny. Cílem je vybudovat silný, sebevědomý tým a zlepšovat kvalitu života všech svědomitě pracujících lidí. Proto také hlavním heslem ETS je: LOVE CARE CHANGE.

Firma English Tee Shop je díky svému komplexnímu přístupu k práci, lidem a přírodě uznávaná po celém světě a její výrobky zařadily do svého portfolia tradiční obchodní domy věhlasných jmen jako jsou Harrods, Selfridge, Debenhams, WH Smiths, Historical Royal Palaces, Geleries Lafayette, TKMaxx nebo Homesence.

Rooibos  se připravuje listů keře nazývaného čajovec kapský, lat. Aspalathus linearis z čeledi bobovitých. Po mnoho generací je tento nápoj populární v Jižní Africe, odkud se rozšířil do řady zemí celého světa. Rooibos neobsahuje kofein a vyniká celou řadou tělu prospěšných látek. Rooibos obsahuje vysoký počet antioxidantů zvaných flavonoidy. Ty zpomalují stárnutí a pomáhají v boji proti rakovině. Primární přínosné flavonoidy jsou katechiny jako například eigallocatechin gallet. Dalším poměrně silným antioxidantem nalezeným v čaji Rooibos je asplathin, který je velmi účinný při potírání volných radikálů a to i ve srovnání s jinými antioxidanty. Rooibos čaj je plný vitamínů a minerálů, obsahuje vápník, železo, draslík, měď, fluorid, mangan a zinek. Tyto látky například podporují zdraví kostí, krevní oběh, zlepšují krevní tlak, funkci mozku a mnoho dalšího. Pokud pijete v průběhu dne hodně čaje Rooibos, je to jako byste si dali jednu velkou multivitaminovou tabletu.

Vanilka je aromatické koření původem z Mexika používané zejména při přípravě některých sladkých jídel, pochutin a nápojů. Jedná se o fermentovanou tobolku (nesprávně lusk) některých druhů orchidejí rodu vanilovník (Vanilla).Toto koření znali již původní obyvatelé jihovýchodního Mexika, Toltékové a Aztékové, kteří vanilku používali nejen jako přísadu při přípravě do nápojů z kakaových bobů a placek, ale i jako léčivý prostředek a tonikum, především k povzbuzení srdeční činnosti a k celkovému vzpružení organismu. Rostliny začínají plodit v třetím roce, dožívají se 12 i více let, ale optimální pro sklizeň jsou rostliny pěti- až osmileté. V době maximální plodnosti produkuje jedna rostlina až půl stovky plodů ročně. Celý proces pěstování a zpracování vanilky je velmi náročný na lidskou práci, proto je přírodní vanilka drahá. Její cena  silně kolísá, v závislosti zejména na úrodě, která bývá ovlivňována přírodními pohromami, především tropickými bouřemi. Největším producentem vanilky je v současné době Madagaskar, který se na světovém obchodu s ní podílí přibližně 50 %. Původní země pěstování Mexiko se podílí na světové produkci jen asi 10 %.

 

 

Další informace

Hmotnost 0.08 kg
Katalogové číslo: R29168 Kategorie: